BRUSEL - Polsko podalo formální žádost, aby EU popohnala Rusko před světovou obchodní organizaci (WTO), aby zrušil svůj zákaz na dovoz potravin a zeleniny z EU.

Číst dál: Polsko požaduje v rámci WTO zrušení zákazu...

V novém občanském zákoníku (zákon č. 89/2009 Sb., dále jen NOZ) který je právně účinný od 1. 1. 2014, je mnoho změn oproti původnímu občanskému a obchodnímu zákoníku.

Cílem tohoto článku Vám je přiblížit jednoduché desatero, kterým se můžete jako obchodníci řídit.

Číst dál: Reklamace dle nového občanského zákona...

Podnikání a inovace jsou důležité pro udržitelný růst, ale i pro sociální rozvoj v Evropě, stejně tak jako vzdělaná pracovní síla. Díky vývoji a zavádění produktů a služeb, podnikání a kreativních nápadům budou tyto faktory důležité pro sociální a hospodářskou prosperitu naší společnosti.

Číst dál: Růst podnikatelského prostoru – doporučení pro EU

V novém zákoně o obchodních korporacích (plný název tohoto předpisu je zákon o obchodních společnostech a družstvech, a je publikován ve sbírce zákonů pod číslem 90/2012 Sb. ) je problematika společenských smluv upravena v §146 a to následně :

Číst dál: Společenská smlouva u s.r.o dle zákona o...

V novém občanském zákoníku (zákon č. 89/2009 Sb., dále jen NOZ) který je právně účinný od 1. 1. 2014, je sídlo právnické osoby uvedeno od § 136 a to následně:

Číst dál: Sídlo právnické osoby dle občanského zákona

V novém zákoně o obchodních korporacích a družstvech (plný název tohoto předpisu je zákon o obchodních společnostech a družstvech, a je publikován ve sbírce zákonů pod číslem 90/2012 Sb. ) je problematika změny společenských smluv upravena v § 777 a to následně :

Číst dál: Povinná změna společenské listiny...

V novém občanském zákoníku (zákon č. 89/2009 Sb., dále jen NOZ) který je právně účinný od 1. 1. 2014, je název právnické osoby uveden od § 132 a to následně:

Číst dál: Název právnické osoby dle občanského zákona

Rychlé vyhledávání !

HLEDÁTE KONKRÉTNÍ ZÁLEŽITOST ?

Pro nejrychlejší orientaci na stránkách využijte RYCHLÉ VYHLEDÁVÁNÍ!

Nejnovější videopřednáška!

Základy práva - Ústava (Video přednáška) (www.proObcany.cz - www.kurzyobrany.cz)

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ A INFORMACÍ (www.proObcany.cz - www.kurzyobrany.cz)

Partnerské projekty!

  

Kde nás najdete / Kontakt

KORESPONDENČNÍ ADRESA

PRO PODPORU ČESKÉ STÁTNOSTI o.p.s.
Tyršova 609 Milovice 289 24

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: www.proObcany.cz / www.proPravo.eu

Napsat nám můžete i na FB