Dánské a německé ekonomiky těží nejvíce ze 14 starých zemí EU a to z příjmů plynoucích z nového rozšíření evropské unie mezi léty 1992-2012. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila v pondělí německá nadace Bertelsmann Stiftung.

Od roku 1992 německý hrubý domácí produkt vzrostl o 37 miliard euro každý rok, což představuje nárůst o 450 euro na každého němce. Vyšší zisk měli už jen Dánští občané, jejichž průměrný hrubý domácí produkt vzrostl na 500 euro na občana v téhož období.

Při integraci Evropy je jednotný a průhledný vnitřní trh velice důležitý. Základem jednotného trhu je volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu. Tyto čtyři svobody tak vedou ke zmenšení překážek při obchodu mezi zúčastněnými zeměmi a to tak, aby dovoz byl levnější. Výše uvedená opatření by měla zvýšit kupní sílu spotřebitelů. Vnitřní trh tak umožňuje společnosti vyrábět pro větší trh. Přeshraniční mobilita pracovních sil a kapitálu, vede k tomu, že výrobní náklady mohou být použity tam, kde vytvářejí největší hodnotu, která je také stimulem pro růst celé evropské ekonomiky, jak uvádí ve své zprávě Bertelsmann Stiftung

Hlavním cílem vytvoření společného trhu bylo zvýšit hospodářskou prosperitu občanů. Tato očekávání byla splněna, společný v evropské unii funguje. "Vnitřní trh EU je jádrem evropské integrace a urychleného hospodářského růstu ve všech členských státech," řekl Thiess Petersen, přední německý ekonomický expert. Účinky zvýšené evropské integrace, což dokazují i studie předních evropských institucí, by měla v dlouhodobém výhledu EU posílit a vnitřní trh i nadále prohlubovat.

Příležitosti pro další růst evropské ekonomiky ale nadále zůstává zejména rozšíření evropských služeb a trhu práce, kde je potřeba nutná zlepšení. Služby v současné době představují asi 70 % evropského hrubého domácího produktu, ale jsou zastoupeny pouze 20 % y u přeshraničního obchodu mezi zeměmi EU.

 

Kdo těžil z integrace EU nejvíce

1. Dánsko - 500 euro ročně na jednoho obyvatele

2. Německo – 450 euro ročně na jednoho obyvatele

3. Rakousko - 280 euro ročně na jednoho obyvatele

4. Finsko - 220 euro ročně na jednoho obyvatele

5. Belgie a Švédsko - 180 euro ročně na jednoho obyvatele

 

Kdo těžil z integrace EU nejméně

1. Itálie - 80 euro ročně na jednoho obyvatele

2. Španělsko a Řecko - 70 euro ročně na jednoho obyvatele

3. Portugalsko - 20 euro ročně na jednoho obyvatele

 

 

 

Rychlé vyhledávání !

HLEDÁTE KONKRÉTNÍ ZÁLEŽITOST ?

Pro nejrychlejší orientaci na stránkách využijte RYCHLÉ VYHLEDÁVÁNÍ!

Nejnovější videopřednáška!

Základy práva - Ústava (Video přednáška) (www.proObcany.cz - www.kurzyobrany.cz)

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ A INFORMACÍ (www.proObcany.cz - www.kurzyobrany.cz)

Partnerské projekty!

  

Kde nás najdete / Kontakt

KORESPONDENČNÍ ADRESA

PRO PODPORU ČESKÉ STÁTNOSTI o.p.s.
Tyršova 609 Milovice 289 24

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: www.proObcany.cz / www.proPravo.eu

Napsat nám můžete i na FB